שלום אורח
 
התחבר
 
נא להמתין...

פעילויות במדעים למצטיינים יסודי

תכנית מצוינות 2000

צפיות: 7197
דרוג  (0)

מגוון פעילויות מדעיות לתלמידים מצטיינים ביסודי

הפעילויות נכתבו במסגרת התכנית "מצוינות 2000" בהזמנת משרד החינוך, על מנת לתת מענה לתלמידים צטיינים וליצור תרבות של מצוינות בית ספרית. התכנית פועלת החל מכיתה ה' ועד לתיכון, בכל מגזרי החינוך בישראל.
התכנית מתמקדת בתחומי דעת מגוונים כולל: מדעים ניסויים, חשיבה מתמטית, חלל, אסטרופיסיקה וטכנולוגיה.
הפעילויות המוצעות מתאימות לתלמידים מצטיינים בכיתות ה'- ו' בתחום המדעים.  הפעילויות הן בגדר "העשרה", אך חלקן יכולות לשמש כהעמקה לנלמד בכיתת הלימוד הרגילה.

עריכה: ד"ר אבי פולג, ד"ר קובי בן ברק, ד"ר גיא אשכנזי, זאב קרקובר,

הפעילות תקציר מחבר קובץ להורדה
עיניים ירוקות- ידיים למעלה? יחידת לימוד זו עוסקת באיכות הסביבה ובשמירת טבע תוך דגש על כוחות של היחיד.  נושאי הסביבה הינם בינתחומיים ומעוררי פולמוס מטבעם. ניתן ואף רצוי לעודד דיונים בכיתה בנושאים המעוררים שאלות ובעיות. ד"ר ניר פלג, דגנית לייש
צבעים בעולם החי עולם הצומח הוא עולם צבעוני מאד. אף על פי שהירוק הוא הצבע השולט, לפרחים, פירות וירקות צבעים רבים ומגוונים. מה מעניק לפירות ולירקות את צבעיהם? מהם היתרונות שמעניקים צבעים לבעלי חיים? האם יש יתרון לכך שפרי שאינו בשל אינו צבעוני, אך הופך צבעוני כאשר הוא מבשיל? ואם כן, מדוע יש פירות שאינם צבעוניים? ביחידה זו מנסים לענות על שאלות אלה.
ד"ר אֵילת חסון
בנו לכם מכונית בפעילות זו נדרשים התלמידים לבנות מכונית, שתנוע באמצעות רוח, בעזרת חומרים המסופקים להם.  התלמידים נדרשים לתהליכי תיכון וחקר המשולבים במהלך הפעילות. שייקה שפריר, ד"ר קובי בן ברק
 
תגובות ‏‎(‏‎0 תגובות‏‎)‏‎
תגובות ‏‎(‏‎0 תגובות‏‎)‏‎
הוספת תגובה
שם השולח:
דוא"ל:
 
*כותרת:
תוכן:
קהל יעד: צוות הוראה
שכבות גיל: כיתה ה - כיתה ו
סוג פריט: מערך שיעור
סוג מדיה: טקסט
 
האתר פותח על ידי מטח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית
לצפייה תקינה באתר תוכלו לעיין ברשימת דפדפנים נתמכים ותוספים נדרשים